Koszyk 0
0.00 zł
Hamaki Hamaki z drążkiem Fotele hamakowe Fotele wellness Stojaki Akcesoria Poduszki Zestawy
»

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

1. Dla kogo ma być przeznaczony hamak?

Jeśli obiektem Twojego zainteresowania jest hamak dla osoby dorosłej, powinieneś wybrać model „single”, mający od 3 do 3,3 metrów długości i od 1,2 do 1,4 metrów szerokości. Z kolei, hamak rodzinny powinien być znacznie większy – o długości od 4,5 metra wzwyż i szerokości około 2 metry. Dla dziecka będzie odpowiedni hamak o długości od 1,5 do 2,5 metra i szerokości od 1 do 1,5 metra. Zawsze lepiej wybrać hamak nieco większy, bowiem dzieci szybko rosną, dlatego też w krótkim czasie mogą one wyrosnąć z zakupionego hamaka.

2. Czy chcesz sypiać w hamaku czy też jedynie wypoczywać?

Jeśli mamy zamiar jedynie wypoczywać w hamaku, można wybrać tradycyjny jego typ. Z kolei, jeśli chcemy nie tylko wypoczywać w hamaku w ciągu dnia, ale również wykorzystywać go również jako miejsce do spania, musimy zainwestować w odpowiednią osłonę. Mamy tu do wyboru moskitierę, która ochroni nas przed wszelkimi, atakującymi w nocy insektami. Dobry będzie też hamak-namiot, który posiada dodatkowe wodoodporne zadaszenie. Pamiętaj, że hamak podczas snu należy zawiesić o 30-40 cm wyżej niż podczas popołudniowej sjesty.

3. W jakim miejscu chcesz rozwiesić hamak?

Najlepiej jest rozwiesić hamak między dwoma drzewami. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza i najbardziej stabilna opcja. Można też dokupić do hamaka stelaż, najlepiej drewniany, bo jest bardziej stabilny. Hamak możesz też zamocować na hakach, które wbijesz w ścianę na werandzie.