Koszyk 0
0.00 zł
Hamaki Hamaki z drążkiem Fotele hamakowe Fotele wellness Stojaki Akcesoria Poduszki Zestawy
»

Przewodnik do hamaków

Dla wielu konsumentów, hamaki są równoznaczne z pojęciem relaksu na łonie natury, szczególnie w miesiącach letnich. Hamaki pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej. Są różne rodzaje hamaków. Istnieje również kilka rozważań konsumentów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przed wyborem rodzaju hamaka.

Rzeczy do rozważenia przy zakupie hamaka

Przed wyborem rodzaju hamaka, jest kilka rzeczy, które konsumenci powinni wziąść pod uwagę. Rozważania te wahają się od wszechstronności hamaka, gdzie ma on wisieć.

1. Drzewo a stojak

Konsumenci mają możliwość zawiązania hamaka między dwoma drzewami lub zakup stojaka. Stojak jest przenośny, co umożliwia konsumentowi ustawienie hamaka w praktycznie dowolnym miejscu.

2. Drążek a bez drążka

Konsumenci powinni rozważyć, czy leżąc w hamaku chcą efekt cocooning. Drążek rozciągnie  hamak, natomiast hamak bez drążka wywoła efekt cocooning, co powoduje zamknięcie hamaka.

3. Lokalizacja hamaka

Kupujący powinien również wziąć pod uwagę miejsce w ktorym będzie powieszony hamak.  Gdyż zarówno słońce i wilgoć całoroczna może na niektóre tkaniny i materiały  wpłynąć negatywnie. Ogólne warunki pogodowe, które muszą znosić hamaki pomagają konsumentom wybrać odpowiedni rodzaj hamaka dla swoich potrzeb.

4. Podejmowanie odpowiednich pomiarów

Kupujący powinien mieć pewność jaką ma odległość między ścianami albo innymi rzeczami, gdyż musi wybrać odpowiednią długość hamaka. Konsumenci, którzy planują korzystać z dwóch drzew, powinni zmierzyć odległość między drzewami, a także wysokość, na której chcą powiesić swój hamak.

Rodzaje hamaków

Liny i tkaniny hamaków są podstawową kategorią, którą większość hamaków jest objęta. Jednakże, istnieje również kilka podkategorii hamaków, które konsumenci powinni rozważyć.

1. Hamaki linowe

Hamaki z liny wykonane są w całości z tkaniny liny lub nylonu. Często są mniej wygodne niż hamaki z tkaniny. Istnieje kilka różnych materiałów stosowanych do tworzenia hamaków z liny, które mają wpływ zarówno na ich komfort i trwałość.

2. Hamak z tkaniny

Jak sama nazwa wskazuje, hamaki z tkaniny składają się całkowicie z materiału i jest większy niż ich odpowiedniki hamak z liny. Podobnie jak do hamaków z liny, konsumenci powinni brać pod uwagę zarówno komfort ale i trwałość materiałów.

3. Hamaki pikowane

Hamaki pikowane są zazwyczaj wykonane z bawełny, poliestru lub materiałowych hamaków w połączeniu z drążkiem.

4. Hamaki brazylijskie

Hamaki brazylijskie są typu południowoamerykańskiego, który składa się z ciasno tkanych nici bawełnianych.  Ponadto hamaki brazylijskie zazwyczaj są w jasnych kolorach i są często bardziej wrażliwe na warunki pogodowe niż inne hamaki z tkaniny.